Twoje IP: 3.95.131.208

środa, 09 października 2019 12:30

ebsco_logo

W związku z uruchomieniem od dnia 15.10.2019 r. bazy testowej EBSCO
Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w webinarium, podczas którego:

- pokazane zostanie jak korzystać z wyszukiwarki;
- zaprezentowane będą podstawowe i zaawansowane strategie wyszukiwania;
- pokazane będzie jak nawigować po wynikach wyszukiwania, drukować, zapisywać i eksportować artykuły oraz tworzyć foldery osobiste;
- omówione zostaną opcje logowania oraz dostępu zdalnego dla użytkowników;
- dodatkowo, zostaną przedstawione przykłady udogodnień i ustawień, dzięki którym będzie możliwe jeszcze lepsze dostosowanie wyglądu i funkcjonalności narzędzia do potrzeb użytkownika.

Termin webinarium: 11.10.2019 r.  (piątek) godz. 10.00.

Szkolenie odbędzie się za pomocą platformy WebEx.
Dzień przed szkoleniem otrzymają Państwo link do logowania do platformy WebEx wraz z krótką instrukcją logowania.
Wystarczy kliknąć link na kilka minut przed szkoleniem i podążać za przesłaną instrukcją.
Najlepiej używać przeglądarki Chrome lub Mozilla. Dla celów komunikacji komputer powinien być wyposażony w głośniki bądź zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

EBSCO to baza głównie anglojęzyczna, która zawiera opisy bibliograficzne wraz z abstraktami z około 20.000 tytułów czasopism, w tym przeszło 10.000 pełnotekstowych, z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, medycyny, turystyki, ochrony środowiska, rolnictwa, biologii, informatyki, ekonomii, zarządzania, biznesu, nauk ścisłych i technicznych.
Więcej informacji o bazach znajduje się na stronie WWW: http://www.ebscohost.com/.

Prosimy o potwierdzenie udziału w webinarium.
Zapraszamy.

Biblioteka Politechniki Koszalińskiej