mod_vvisit_counterWszystkie Dni1061964

Data: Wrz 20, 2021

PROQUEST SOCIAL SCIENCE ORAZ ENVIRONMENTAL SCIENCE - DOSTĘP TESTOWY Drukuj

środa, 03 marca 2021 07:05

ProQuestBiblioteka PK informuje, że do 31.03.2021r. aktywny jest dostęp testowy do bazy ProQuest Social Science oraz ProQuest Environmental Science.

SOCIAL SCIENCE to obszerny opis obejmujący szeroki zakres dyscyplin nauk społecznych, w tym antropologię, kryminologię, ekonomię, edukację, politologię, psychologię, pracę socjalną i socjologię.
Baza zawiera takie tytuły jak: Starzenie się i społeczeństwo, Amerykański antropolog, Przegląd Amerykańskich Nauk Politycznych, International Journal of Social Economics, International Journal of Sociology and Social Policy, Journal of Biosocial Science, Dziennik Polityki Społecznej.
Baza danych nauk społecznych firmy ProQuest zapewnia pełne teksty z zakresu nauk społecznych i uzupełnia inne zasoby dostępne w ramach kolekcji Social Science Premium Collection i / lub ProQuest Central.
Obszary tematyczne obejmują: Uzależnienia, Starzenie się, Badania mniejszości i urbanistyki, Politologia, Populacje i migracja, Nauki społeczne, Praca społeczna, Socjologia, Rozwój miast.
Baza danych nauk społecznych oferuje kompleksowe omówienie z całego zakresu nauk społecznych dyscyplin w celu ułatwienia badań multidyscyplinarnych.
Zintegrowana z platformą ProQuest, baza danych ułatwia krzyżowe wyszukiwanie z innymi bazami ProQuest.

ENVIRONMENTAL SCIENCE COLLECTION to ponad 1600 aktywnych tytułów pełnotekstowych, w tym ponad 1000 recenzowanych publikacji.
Publikacje obejmują wysoko cytowane tytuły od wydawców będących na czele odkryć naukowych, w tym Nature Publishing Group, Elsevier, BioMed Central, Cambridge University Press, Springer Science & Business.
Treści najlepiej są wykorzystywane, jako narzędzie ułatwiające dogłębne badania i obszerne przeglądy literatury w całym jej zakresie. Setki tematów z zakresu nauk o środowisku. Kolekcja zawiera specjalistyczne, podlegające redakcji zasoby A&I, w tym Oświadczenia o wpływie na środowisko, Nauki o środowisku i Zarządzanie zanieczyszczeniami (ESPM) zapewniające dostęp do czołówki badań w tych dziedzinach.
„Szara” literatura jest niezwykle przydatna do odkrywania nowych obszarów badań na długo przed opublikowaniem w czasopismach. Z tego powodu kolekcja nauk o środowisku zawiera wydruki wstępne, raporty, dokumenty robocze, materiały konferencyjne i inne formy „szarej” literatury. Dając w ten sposób naukowcom dostęp do najnowszych badań - tak nowych, że nie przeszły jeszcze procesu recenzowania.