mod_vvisit_counterWszystkie Dni1061991

Data: Wrz 20, 2021

BIBLIOTEKA NAUKI - NOWA ODSŁONA Drukuj

poniedziałek, 06 września 2021 09:10

ELSEVIERBiblioteka PK informuje o nowej odsłonie Biblioteki Nauki – największej pełnotekstowej bazy naukowej w Polsce.

Platforma udostępnia w sposób nieodpłatny i otwarty pełne teksty publikacji naukowych. Jest prowadzona przez ICM UW we współpracy z wydawcami oraz bazami indeksującymi. Zasób Biblioteki nauki stale się powiększa, a obecnie obejmuje pełne teksty ponad 400 000 artykułów oraz kilkuset książek naukowych.

Zasoby czasopism pochodzącą z baz:

• AGRO (czasopisma z dziedziny nauk rolniczych i przyrodniczych)
  • BazTech (czasopisma z dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych i ścisłych)
  • CEJSH (czasopisma z dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, teologicznych i sztuki)
  • DML-PL (czasopisma z zakresu matematyki)
  • PSJD (czasopisma z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu)

Sukcesywnie na platformę dodawane są pełne teksty książek naukowych gromadzonych wcześniej w serwisie Otwórz Książkę oraz inne książki udostępnione przez współpracujących z nami wydawców.

Biblioteka Nauki zapewnia łatwy, trwały i bezpłatny dostęp do publikacji naukowych wraz z ich metadanymi. Korzystanie z Biblioteki Nauki nie wymaga zakładania konta ani instalowania żadnego specjalistycznego oprogramowania. Artykuły i książki udostępnione są jako pliki w formatach PDF, EPUB, MOBI oraz XML.