Twoje IP: 54.158.251.104
Data: Gru 08, 2021

DOSTĘP TESTOWY DO BAZY PROQUEST Drukuj

poniedziałek, 25 października 2021 13:30

ProQuest One AcademicBiblioteka PK informuje, że do 12.11.2021r. na komputerach zarejestrowanych w sieci uczelnianej Politechniki Koszalińskiej, aktywny jest dostęp testowy do bazy ProQuest.

W ramach testu do dyspozycji jest:

ProQuest Central™
Połączenie najczęściej wykorzystywanych baz danych na świecie w celu stworzenia najbardziej kompletnych multidyscyplinarnych zbiorów badawczych. Znajdziemy tu treści ze wszystkich głównych obszarów tematycznych, m.in. biznesu, zdrowia i medycyny, nauk społecznych, sztuk pięknych i nauk humanistycznych, edukacji, nauki, inżynierii i religii.

Academic Video Online
Najbardziej kompleksowa subskrypcja transmisji strumieniowej wideo, jaka jest dostępna dla bibliotek. Uporządkowana pod kątem użytkowników akademickich baza Academic Video Online obejmuje ponad 66 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin,
takich jak antropologia, biznes, doradztwo, film, zdrowie, historia, muzyka – i wiele innych. Ponad 14 tys. tytułów dostępnych jest wyłącznie na ProQuest.

Academic Complete®
Oferowana w przystępnej cenie „masa krytyczna” ponad 150 tys. ebooków z licznych dziedzin, zapewniająca nieograniczony dostęp wielu użytkownikom jednocześnie – a przy tym zaawansowane narzędzia badawcze i pliki do pobrania bez DRM.
Tu obowiązuje nacisk na jakość – nie ilość. Starannie wyselekcjonowane tytuły Academic Complete pochodzące od wiodących wydawców wspierają programy nauczania, odpowiadają na trendy w zakresie liczby absolwentów i pojawianie się
nowych kursów i kierunków studiów.

ProQuest Dissertations & Theses Global™
Największy cyfrowy zbiór zawierający 4.5 mln prac dyplomowych i doktorskich (2.5 mln w dostępie pełnotekstowym). Baza, którą zaprojektowano jako oficjalne zewnętrzne repozytorium Amerykańskiej Biblioteki Kongresu, zawiera bogate materiały z Ameryki Północnej i innych regionów – zarówno historyczne, jak i bieżące.