Twoje IP: 107.22.126.144

BAZY W CZYTELNIACH Drukuj

CZYTELNIA OGÓLNA

Integram 2.0 Elektroniczna Biblioteka Norm: Przemysł Spożywczy

Integram Baza danych przeznaczona dla firm działających w branży spożywczej. Zbiór ten obejmuje szeroką gamę norm i aktów prawnych - szczególnie istotną w przypadku wdrażania systemu HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point). Baza norm opiera się na klasyfikacji ICS i obejmuje działy 67 i 07.100.20 i 07.100.20.
Integram Przemysł Spożywczy to program komputerowy zawierająca pełne teksty ponad 1900 Polskich Norm, w tym również około 200 norm archiwalnych. Wygoda swobodnego czerpania informacji, intuicyjna obsługa, szerokie możliwości wyszukiwania i przeszukiwania dokumentów, łatwość instalacji i aktualizacji oraz możliwość śledzenia nowości i zmian oraz postępu technologicznego, który znajduje swój wyraz w najnowszych normach - to główne argumenty przemawiające za korzystaniem z naszego systemu.

Zbiór norm w programie Integram Przemysł Spożywczy zawiera przede wszystkim dokumenty z grupy 67 (zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Norm - ICS 67 - Przemysł spożywczy). W programie zamieściliśmy również normy dotyczące mikrobiologii żywności jako merytorycznie związane z przemysłem spożywczym.

W programie Integram Przemysł Spożywczy znajdą Państwo również wyodrębnione w osobnych działach:

• zbiór kilkunastu spożywczych norm branżowych (oznaczonych BN - normy te w większości zastąpione zostały przez Polskie Normy)
  • zbiór aktów prawnych zawierający ponad 170 dokumentów dotyczących przemysłu spożywczego (ustaw, rozporządzeń, zarządzeń, obwieszczeń, wyroków Trybunału Konstytucyjnego) w aktualnym brzmieniu. Te dokumenty dla wygody Klientów podzielone zostały na kilkanaście grup tematycznych.

Baza jest aktualizowana co kwartał. (źródło: www.integram.pl)

CZYTELNIA EL-BUD

Serwis Budowlany

SerwisbudProgram umożliwia stałe śledzenie zmian z następujących dziedzin prawa: prawo budowlane, prawo mieszkaniowe i gospodarka nieruchomościami. Stanowi narzędzie niezbędne w pracy inwestorów, projektantów, wykonawców, właścicieli i zarządców nieruchomości, rzeczoznawców majątkowych, a także urzędników administracji zajmujących się budownictwem, polityką mieszkaniową, gospodarką nieruchomościami. Szczególnej uwadze polecamy analizy problemów prawnych dotyczących procesu inwestycyjno-budowlanego i gospodarki nieruchomościami. Dzięki nim a także możliwości zadawania pytań publikacja jest bardzo pomocna w podejmowaniu trafnych decyzji. Dodatkowe wsparcie stanowią aktualne przepisy i projekty ustawodawcze oraz gotowe narzędzia - wzory dokumentów i normy budowlane. Serwis Budowlany umożliwia praktyczne wykorzystanie obowiązującego prawa, skuteczne zarządzanie, a przede wszystkim prowadzi krok po kroku przez cały proces inwestycyjny. Baza jest aktualizowana co miesiąc. (źródło: www.abc.com.pl)

Prawo Ochrony Środowiska

Prawo_osNajlepsze źródło informacji dla tych, którzy troszczą się o środowisko, a szczególnie tych, którzy muszą się o nie troszczyć zawodowo: właścicieli firm produkcyjnych, pracowników dużych koncernów, pracowników samorządowych.

Prawo Ochrony Środowiska zapewnia:

• komfort pracy - publikacja jest na bieżąco aktualizowana. Nieustanne śledzenie zmian w przepisach prawnych przestaje być konieczne gdy mamy całą wiedzę w zasięgu ręki!
  • oszczędność czasu - dzienniki, tygodniki, miesięczniki... nie są już potrzebne. Koniec z papierami! oszczędność pieniędzy - wszystkie ważne informacje znajdują się w jednym miejscu, są odpowiednio skatalogowane, a do dyspozycji mamy intuicyjną wyszukiwarkę.
  • poczucie bezpieczeństwa - w dzisiejszych czasach aktualna informacja jest nieodzowna
  • minimalne wymagania - wystarczy mieć komputer, ewentualnie dostęp do internetu

Baza jest aktualizowana co miesiąc. (źródło: www.abc.com.pl)

SIGŻ - System Informacji o Gospodarce Żywnościowej

CBRZBaza danych SIGŻ jest monotematyczną bazą bibliograficzną, w znacznej części adnotowaną, budowaną przez Centralną Bibliotekę Rolniczą (CBR) i współpracujące z nią jednostki badawczo - naukowe i uczelnie rolnicze.

Charakterystyka bazy
Zakres tematyczny: rolnictwo, leśna gospodarka niedrzewna, przemysł spożywczy

Zawartość bazy: opisy bibliograficzne i streszczenia artykułów z ok. 284 tytułów czasopism polskich, wydawnictw seryjnych, książek, materiałów pokonferencyjnych i aktów prawnych

Zasięg chronologiczny: publikacje wydane w Polsce od 1981 r. Roczny przyrost: ok. 10 tys. opisów

CZYTELNIA EKONOMICZNA

LEX

LEXLEX dostarcza kompletny system wiarygodnych i aktualnych informacji z wszystkich dziedzin prawa, ułatwiając analizę, wyciąganie wniosków oraz samodzielne podejmowanie decyzji. Szukasz zaufanego źródła informacji prawnych? LEX to aktualny, kompletny system wiarygodnych informacji z zakresu prawa. Korzystając z publikacji LEX, uzyskujesz dostęp do rzetelnych i kompleksowych informacji, dzięki czemu możesz sprawdzić i wyjaśnić interesujące Cię kwestie, niezbędne do podjęcia konkretnych decyzji. LEX to po prostu prawo, niezbędne każdemu profesjonaliście:

• pełen zestaw tekstów aktów prawnych z Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego,
  • teksty aktów prawnych prawa resortowego,
  • teksty projektów ustaw,
  • zestaw metryk prawa miejscowego,
  • historyczne akty prawne,
  • orzeczenia sądów polskich,
  • tezy z piśmiennictwa prawniczego,
  • pisma urzędowe,
  • adreson, czyli dane teleadresowe sądów i urzędów wzbogacone o informacje nt. centrali banków krajowych oraz przedstawicielstw banków zagranicznych w Polsce,
  • wzory pism i umów,
  • kalkulatory,
  • akty korporacyjne,

Baza dostępna jest również w czytelni ogólnej, w Biurze Parlamentu Studentów PK i w DS3 na Rejtana 11 Baza jest aktualizowana co miesiąc. (źródło: www.lex.com.pl)

SZKOLENIA I KURSY

Rezerwacja książek w systemie KOHA

Szkolenie biblioteczne
dla studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Bibliografia załącznikowa
przedstawia informacje na temat tworzenia bibliografii.