Twoje IP: 54.92.155.160
Data: Wrz 23, 2017

BIBLIOTEKA PK OTRZYMAŁA DOTACJĘ Z MNiSW NA REALIZACJĘ DZIAŁAŃ UPOWSZECHNIAJĄCYCH NAUKĘ Drukuj

poniedziałek, 14 maja 2012 10:50

mniswBiblioteka Politechniki Koszalińskiej ubiegając się o środki zewnętrzne, otrzymała dotację z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację działań upowszechniających naukę.

Dzięki dotacji z MNiSW otrzymaliśmy możliwość stworzenia stanowiska komputerowego dla osób niepełnosprawnych oraz wdrożenia zintegrowanego systemu bibliotecznego KOHA.
W celu zniwelowania barier w korzystaniu z zasobów bibliotecznych w czytelni biblioteki cyfrowej zostanie stworzone specjalistyczne stanowisko komputerowe dla osób niepełnosprawnych, które składać się będzie z regulowanego biurka nie ograniczającego ruchów osób na wózkach inwalidzkich, komputera z syntezatorem mowy i programem powiększającym obraz na ekranie monitora oraz drukarki i linijki brajlowskiej. Oprócz tego 4 pracowników biblioteki zostanie przeszkolonych w zakresie posługiwania się językiem migowym.
Koordynator: Mariola Jackiewicz.

Wraz z rozwojem informatyzacji, biblioteki dążą do poszerzenia usług biblioteczno-informacyjnych. Dlatego też, aby sprostać coraz większym wymaganiom postanowiliśmy wdrożyć nowy zintegrowany system biblioteczny o wdzięcznej nazwie KOHA. System ten jest obecnie najbardziej zaawansowanym i najszybciej rozwijającym się systemem bibliotecznym dystrybuowanym na zasadzie wolnego oprogramowania, dzięki czemu nie wymagane są dodatkowe nakłady finansowe np. na licencje. KOHA spełnia wszystkie wymogi współczesnego systemu bibliotecznego, posiada wysoki poziom funkcjonalności oraz zgodność ze wszystkimi standardami bibliotecznymi, a dodatkowo może być całkowicie dostosowany do naszych potrzeb.
Koordynator: Janusz Wierucki, Michał Dudzik.