Twoje IP: 54.81.231.226
Data: Sie 18, 2017

IBUK Drukuj

piątek, 25 września 2015 10:49

IBUKBiblioteka PK informuje o czytelni internetowej IBUK (IBUK LIBRA).

Nowością w serwisie jest konieczność jednorazowego założenia osobistego konta myIbuk, umożliwiającego danemu użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem, czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych i przeprowadzanie wszystkich innych operacji. Po założeniu konta czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać tylko z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Uwaga! Konto jest ważne od 1 grudnia do 31 listopada i wymagana jest coroczna rejestracja.

Instrukcja dla użytkowników

1) Dostęp do publikacji z sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl
Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl

• Jednorazowa rejestracja w serwisie libra.ibuk.pl
  • Zalogowanie do IBUK LIBRA
  • Zdefiniowanie biblioteki - wybrać zakładkę (w prawym górnym rogu strony) "Ustawienia" - "Moje biblioteki" - "Dodaj bibliotekę" i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w wypożyczalni i wszystkich czytelniach (zapytaj o IBUK). Instrukcja logowania dostępna jest też w postaci pliku pdf: Instrukcja

Filmy instruktażowe

Filmiki podzielone są na trzy części w zależności od poruszanej tematyki:

• Funkcje platformy IBUK Libra: Odtwórz
  • Rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN: Odtwórz
  • Osobista półka myIBUK: Odtwórz

SZKOLENIA I KURSY

Rezerwacja książek w systemie KOHA

Szkolenie biblioteczne
dla studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Bibliografia załącznikowa
przedstawia informacje na temat tworzenia bibliografii.