Twoje IP: 54.81.231.226
Data: Sie 18, 2017

EBSCO EBOOK ACADEMIC COLLECTION Drukuj

środa, 07 stycznia 2015 09:22

EBSCO EBOOK ACADEMIC COLLECTIONBiblioteka PK informuje o otwarciu dostępu do bazy książek - EBSCO EBOOK ACADEMIC COLLECTION.

Kolekcja zawiera ponad 130.000 książek od ponad 500 wydawców, w tym od wiodących wydawnictw naukowych takich jak: Elsevier, Springer, Brill Academic Publishers, Cambridge University Press, Oxford University Press, Taylor & Francis, John Wiley&Sons, ASM International, EDP Sciences, Emerald, Institution of Engineering & Technology, IOS Press, Sage, jak również wydawnictw uniwersyteckich, w tym MIT Press, Princeton University Press, University of California Press i wiele innych. Książki są dostępne nie tylko w języku angielskim, ale i w 20 innych językach, m.in. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim.

Tematyka książek elektronicznych obejmuje między innymi:

• architekturę
  • sztukę
  • biznes i ekonomię
  • informatykę
  • inżynierię i technologię
  • matematykę
  • nauki medyczne
  • chemię
  • fizykę
  • nauki ścisłe
  • nauki przyrodnicze
  • pomoce naukowe w nauce języków
  • słowniki i leksykony, nauki polityczne
  • prawo
  • psychologię
  • edukację
  • religię
  • nauki społeczne
  • nauki humanistyczne
  • i inne.

Niewątpliwą zaletą dla użytkowników jest zintegrowanie książek i baz na tej samej platformie EBSCOhost, dzięki czemu można prowadzić wyszukiwania w połączonych zbiorach książek elektronicznych i baz danych a otrzymane rezultaty są wyświetlane na jednej liście.