Twoje IP: 54.92.155.160

Wpisany przez Janusz Wierucki
wtorek, 05 września 2017 09:57

logobpk

Biblioteka zaprasza do uczestnictwa w seminarium naukowym "Rewolucja czy ewolucja? Budowanie kultury organizacyjnej w bibliotece", które odbędzie się 25 września 2017 w g. 9 - 15.45 w sali 20A przy ulicy Kwiatkowskiego 6E w Koszalinie.

"Rewolucja czy ewolucja? Budowanie kultury organizacyjnej w bibliotece" to kolejne, czwarte już seminarium naukowe organizowane przez Bibliotekę Politechniki Koszalińskiej z cyklu "Nowoczesna biblioteka - inspiracje, ludzie, wyzwania".

Formularz zgłoszeniowy

Założeniem organizatora jest stworzenie dla bibliotekarzy lokalnego forum do dyskusji na tematy tylko pozornie dalekie od codziennej praktyki bibliotekarskiej. Zagadnienia dyskutowane w poprzednich edycjach (budowanie wizerunku biblioteki, motywacja, kreatywność), jak i bieżącym wydarzeniu (budowanie kultury organizacyjnej) wchodzą w zakres nauk o zarządzaniu personelem w organizacji i z pewnością wpisują się w zainteresowania kadry kierowniczej. Przewrotnie pomysłodawcy takiej tematyki zapraszają do dyskusji wszystkich pracowników bibliotek, wychodząc z założenia, że to właśnie oni mają zasadniczy wpływ na to, w jaki sposób biblioteka funkcjonuje, z jakim odbiorem społecznym się spotyka, jak ich podejście do pracy wpływa na kondycję finansową biblioteki oraz w jaki sposób buduje ich pozycję i poziom satysfakcji zawodowej bez względu na zajmowane stanowisko pracy. Seminarium przyjęło interaktywną formułę warsztatową tak, aby uczestnicy współtworzyli merytoryczną stronę imprezy, aktywnie włączając się w dyskusję. Tym razem będziemy zajmować się budowaniem kultury organizacyjnej w naszych rodzimych bibliotekach - szukać wartości, które staną się etycznym szkieletem organizacji, przekuwać konflikty w pracy w sukces organizacji, a zmiany traktować jak realizację marzeń zawodowych...

Warsztaty poprowadzą ekspertki, naukowcy i szkoleniowcy z zakresu nauk o zarządzaniu zasobami ludzkimi - dr Aneta Kisiel oraz dr Weronika Toszewska-Czerniej z Katedry Zarządzania Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Wykład na temat komunikowania się w sytuacji zmiany i konfliktu wygłosi dr Monika Kaczmarek-Śliwińska - naukowiec i praktyk w zakresie nauk komunikacji społecznej i PR, specjalista w zakresie medioznawstwa, biegła sądowa w zakresie etyki komunikowania, etyki mediów oraz agresji elektronicznej.

SZKOLENIA I KURSY

Rezerwacja książek w systemie KOHA

Szkolenie biblioteczne
dla studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Bibliografia załącznikowa
przedstawia informacje na temat tworzenia bibliografii.