Twoje IP: 54.156.37.174

Wpisany przez Janusz Wierucki
czwartek, 12 kwietnia 2018 12:15

logobpk

Biblioteka PK informuje o prowadzeniu selekcji zbiorów bibliotecznych. Selekcja polega na wycofaniu z księgozbiorów publikacji:

• niekwalifikujących się do dalszego wykorzystania ze względu na wysoki stopień zniszczenia,
  • zdezaktualizowanych zbiorów,
  • z nadmierną liczbą egzemplarzy danego tytułu (zbiory niewykorzystywane).

Oczekiwanym efektem selekcji jest:

• uaktualnienie i odnowienie księgozbioru,
  • poprawienie i uzupełnienie opisów bibliograficznych w katalogu,
  • wygospodarowanie brakującej powierzchni magazynowej,
  • przegląd stanu technicznego zbiorów i wytypowanie wykorzystywanych książek do naprawy introligatorskiej,
  • wyodrębnienie zbiorów przeznaczonych do skanowania i umieszczenia w Bibliotece Cyfrowej Politechniki Koszalińskiej.

Selekcja prowadzona jest zgodnie z Rozporządzeniem  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29.10.2008 w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych (Dz. U. z 2008 poz. 1283) oraz z przepisami wewnętrznymi Uczelni.

Aby otrzymać zbiory biblioteczne wyodrębnione w procesie selekcji, proszę o przesłanie maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z listą tytułów i liczbą woluminów. Po przygotowaniu paczki, otrzymacie Państwo wiadomość zwrotną. Odbiór osobisty w Bibliotece Głównej PK ul. Racławicka 15-17.

Lista zbiorów do przekazania: zdp2018_1