Twoje IP: 54.227.31.145
Data: Gru 16, 2018

DOSTĘP TESTOWY DO BAZ: ART & ARCHITECTURE SOURCE, ENERGY AND POWER SOURCE ORAZ APPLIED SCIENCES AND TECHNOLOGY SOURCE Drukuj Email

Wpisany przez Janusz Wierucki
wtorek, 08 maja 2018 08:17

Biblioteka Główna PK informuje, że do dnia 6 lipca 2018 uruchomiony został testowy dostęp do 3 baz:

asts1. Applied Science & Technology Source

enpo2. Energy & Power Source

aas3. Art & Architecture Source

Dostęp do wyżej wymienionych baz jest zapewniony ze wszystkich komputerów sieci uczelnianej.
Dostęp z komputerów domowych i urządzeń mobilnych jest możliwy przy wykorzystaniu poniższego loginu i hasła:
Login:             s5884079
Hasło:             bibebsco

Applied Science & Technology Source to pełnotekstowa baza zawierająca około 2000 czasopism, w tym 735 pełnotekstowych czasopism recenzowanych, monografii, książek i materiałów konferencyjnych.
Baza ta obejmuje: akustykę, aeronautykę, robotykę, informatykę, inżynierię biomedyczną, inżynierię nuklearną, chemię, geologię, inżynierię i materiały biomedyczne, komputerowe bazy danych i oprogramowanie, lotnictwo, matematykę stosowaną, maszynoznawstwo, metalurgię, mineralogię, nowe technologie, sieci neuronowe i optyczne, sztuczną inteligencję, technologie informacyjne i komunikacyjne, systemy komputerowe, źródła energii, technologię żywności, technologię morską i wiele innych dziedzin.

Baza Energy & Power Source to informacje na temat aspektów związanych z energią ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących: węgla, energii elektrycznej, gazu ziemnego, energii jądrowej, ropy naftowej, odnawialnych źródeł energii.
Zakres tematyczny: dystrybucja, badania, wydobywanie, marketing, przetwarzanie, produkcja, badania, sprzedaż.
Energy & Power zapewnia dostęp do ponad 930 publikacji (czasopisma, monografie, publikacje handlowe, raporty i dokumenty poświęcone zagadnieniom przemysłu energetycznego, wzorcowe i dobre praktyki opublikowane w czasopismach branżowych).

Art & Architecture Source to baza pełnotekstowa z dziedziny architektury i sztuki, która zawiera abstrakty i pełne teksty ponad 780 czasopism naukowych, popularno-naukowych, materiały wideo, 220 książek, publikacji branżowych, ponad 63.000 obrazów z bazy Picture Desk i innych źródeł, publikacje nie tylko w j. angielskim, ale i francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i holenderskim, podcasty z wiodących muzeów dotyczące artystów i ich prac i wiele innych źródeł.
Tematyka bazy obejmuje: architekturę i historię architektury, projektowanie wnętrz, projektowanie terenów zielonych, wzornictwo przemysłowe, sztukę i historię sztuki, fotografię, grafikę, sztukę współczesną, archeologię, projektowanie kostiumów, rękodzieło,  sztukę użytkową i sztukę ludową, malarstwo, sztukę drukarską, rzeźbę.

SZKOLENIA I KURSY

Rezerwacja książek w systemie KOHA

Szkolenie biblioteczne
dla studentów I roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Bibliografia załącznikowa
przedstawia informacje na temat tworzenia bibliografii.