Dostęp testowy do bazy Inspec Drukuj

wtorek, 05 kwietnia 2022 00:00

InspecBiblioteka PK informuje, że na komputerach zarejestrowanych w sieci uczelnianej Politechniki Koszalińskiej aktywny jest dostęp testowy do bazy Inspec.

Inspec jest wiodącą bibliograficzną bazą danych, zawierającą streszczenia i indeksy artykułów naukowych i technicznych z całego świata z dziedziny:

• fizyki,
  • elektrotechniki,
  • elektroniki,
  • komunikacji,
  • automatyki,
  • informatyki,
  • technologii informacyjnej,
  • wytwarzania, produkcji i inżynierii mechanicznej.

Oprócz podstawowych obszarów tematycznych, Inspec zapewnia również znaczne pokrycie pokrewnych dyscyplin, takich jak materiałoznawstwo, oceanografia, inżynieria jądrowa, geofizyka, inżynieria biomedyczna i wiele innych. Baza oferuje dostęp do informacji indeksowej na profesjonalnym poziomie, wykorzystując terminy tezaurusa, klasyfikację, kody, indeksowanie danych numerycznych, indeksowanie substancji chemicznych, indeksowanie obiektów astronomicznych i kody IPC. Inspec Classification to potężne narzędzie wyszukiwawcze, które umożliwia badaczom ograniczenie wyszukiwania do wcześniej określonych sekcji bazy Inspec.

Zawartość bazy obejmuje ponad 20 milionów rekordów z ponad 4500 aktywnych czasopism od ponad 500 różnych wydawców, w tym IEEE, AIP, AIP i SPIE, Elsevier i Springer, wydawnictw akademickich i agencji rządowych.

Baza Inspec oferuje również dostęp do Inspec Analytics, nowego dynamicznego narzędzia do analizy badań, opartego na bazie danych Inspec. Korzystając z wzbogacania semantycznego, Inspec Analytics umożliwia specjalistom eksplorację, identyfikację i porównanie trendów badawczych w tysiącach organizacji, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Dzięki tym spostrzeżeniom użytkownicy mogą wyznaczać kierunek swoich wyników badań i monitorować ich wpływ. Link do wyszukiwania w Inspec Analytics pojawia się na stronie wyników EBSCOhost oraz w każdym szczegółowym rekordzie.

Link do bazy: https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s5884079&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=inh

Zakończenie testu: 02.06.2022 r.