Dostęp testowy do bazy Humanities Source Ultimate Drukuj

poniedziałek, 17 października 2022 00:00

Humanities Source UltimateBiblioteka PK informuje, że dostęp testowy do bazy Humanities Source Ultimate został aktywowany i potrwa do 16 grudnia 2022 r.

Baza Humanities Source Ultimate jest nieocenionym źródłem informacji dla studentów, naukowców, badaczy i nauczycieli akademickich zainteresowanych wszystkimi aspektami nauk humanistycznych, literaturą, rozwojem myśli naukowej i twórczej.

Baza indeksuje ponad 3700 czasopism i zawiera pełny tekst blisko 2000 czasopism, spośród których ponad 1600 to stale wydawane czasopisma. Baza udostępnia pełne teksty i dane bibliograficzne takich publikacji jak: artykuły, wywiady, bibliografie, teksty literackie (poezja, proza i dramat), recenzje książek, przedstawień baletowych, programów tanecznych, filmów, przedstawień operowych, musicali, spektakli teatralnych, programów radiowych i telewizyjnych i wiele więcej. Kolekcja zawiera również unikalny tezaurus haseł przedmiotowych. Tematyka bazy obejmuje: archeologię, regionalistykę, sztukę, studia klasyczne, komunikację społeczną, taniec, film, folklor, studia nad kulturową i społeczną rolą płci, historię, dziennikarstwo, językoznawstwo, krytykę literacką i społeczną, literaturę, muzykę, sztuki teatralne, przedstawienia i koncerty, filozofię, religię i teologię i wiele innych.

Baza została dodana na platformę EBSCOhost https://search.ebscohost.com/ i jest dostępna dla użytkowników w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych poprzez VPN.